Wszystko o suplementach diety.

Pastylki na odchudzanie z Jagody AcaiBerry

Pastylki odchudzające z Jagody AcaiBerry

Na rynku pojawia się coraz więcej środków odchudzających. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Stosowanie jednych jest w pełni bezpieczne, innych wręcz przeciwnie.
Wypada zacząć od wyjaśnienia, czym są jagody Acai. Są to maleńkie owoce, które z wyglądu nadzwyczaj przypominają winogrona. Są od nich trochę mniejsze i mają ciemniejsze zabarwienie. Owoce te rosną na mokrych i nizinnych terenach puszczy amazońskiej na palmie brazylijskiej. Drzewo to wypuszcza kilka łodyg, z których rośnie nawet do sześciu kilogramów owoców.
Jagody Acai stanowią bogate źródło wielu pierwiastków niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmu. Te maleńkie owoce pod skórką zawierają antocyjany i flawonoidy, które należą do grupy antyoksydantów. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, które powodują przyspieszenie procesu starzenia się. Cudowna siła jagody Acai nie kończy się jednak na właściwościach przeciwutleniających. Owoce te zawierają także znaczną ilość witamin i składników mineralnych. Poza tym w ich wnętrzu zawartych jest aż kilkanaście aminokwasów, dwadzieścia dziewięć kwasów tłuszczowych, w tym wartościowe i lecznicze kwasy omega-6 i omega-9. Niacyna i beta-karoten to kolejne ważne komponenty jagód z lasów amazońskich.
Trzeba także wiedzieć, że jagody Acai mają niewielką ilość miąższu, natomiast większą część owocu stanowią nasiona. Między innymi właśnie z tego powodu nie są one dostępne w naturalnej postaci, lecz tej już przetworzonej, na przykład w formie suplementu. Preparat taki jest całkowicie bezpieczny. Stanowi bowiem jedynie skoncentrowaną postać tej drogocennej jagody.